Kluby na całym świecie ponoszą duże straty finansowe z powodu wstrzymania rozgrywek. Angielska ekstraklasa pauzuje od 10 marca i na razie nie wiadomo, czy i kiedy sezon zostanie dokończony.

Reklama

Nikomu, niezależnie od tego, jaki zawód wykonuje, nie podoba się wizja cięcia wynagrodzenia. Zdrowy rozsądek i duża doza zrozumienia wzięły gorę (...). Szczegóły naszych ustaleń są prywatne, ale wszystko robione jest w interesie klubu, nikt nie powinien mieć co do tego wątpliwości - powiedział kapitan Troy Deeney, cytowany na oficjalnej stronie internetowej Watfordu.

Dziewięć kolejek przed końcem sezonu zespół spod Londynu jest na 17. miejscu i ma tyle samo punktów co znajdująca się w strefie spadkowej ekipa AFC Bournemouth oraz 16. w tabeli West Ham United. Zdecydowanie prowadzi Liverpool, który o 25 pkt wyprzedza broniący tytułu Manchester City.

Lider poniósł tylko jedną ligową porażkę w tym sezonie - właśnie z Watfordem. "Szerszenie" niespodziewanie rozbiły go przed własną publicznością 3:0 w spotkaniu rozegranym 29 lutego.