Bramki dla drużyny z Nicei zdobyli Kephren Thuram (34.), Amine Gouiri (74.) i Alexis Claude Maurice (90+1.). Marsylczycy wciąż zajmują szóste miejsce w tabeli, ale ich szanse na grę w europejskich pucharach zmalały do minimum.

Reklama

Podopieczni Jorge Sampaolego mają jeszcze przed sobą w tym sezonie osiem meczów ligowych, a do czwartego zespołu - AS Monaco tracą aż 14 punktów. W piątek Monaco pokonało na wyjeździe Saint-Etienne 4:0.

Liga Konferencji w zasięgu OM

Olympique może więc realnie liczyć na piąte miejsce, premiowane udziałem w nowej Lidze Konferencji Europy UEFA, która - jeśli dojdzie do skutku - będzie trzecim szczeblem europejskich rozgrywek, po Lidze Mistrzów i Lidze Europy.

Milik został powołany przez selekcjonera Paulo Sousę na trzy marcowe mecze eliminacji MŚ 2022: w czwartek z Węgrami w Budapeszcie, trzy dni później z Andorą w Warszawie oraz 31 marca z Anglią w Londynie.

Występ w tym ostatnim spotkaniu stał pod znakiem zapytania, ale ostatecznie w sobotę francuskie ministerstwo sportu zezwoliło na udział piłkarzy z ligi tego kraju na grę w meczach eliminacji MŚ poza Unią Europejską, na co początkowo nie wyrażały zgody kluby.