Zrobimy wszystko, aby Harry Kane pozostał w naszym zespole jeszcze chociaż przez jeden sezon - mówił wcześniej prezes Tottenham Hotspur Daniel Levy. Dodał, że kontrakt kapitana piłkarskiej reprezentacji Anglii obowiązuje jeszcze przez trzy lata.

Reklama

Tym oświadczeniem Levy odpowiedział na coraz częściej pojawiające się w mediach informacje, że Kane otrzymał już od mistrza Anglii Manchesteru City propozycję podpisania lukratywnego kontraktu.

Władze klubu z północnego Londynu pragną - jak oświadczył Levy - aby 28-letni Kane jak najszybciej przedstawił swoja decyzję.

Według "The Times" spekulacje dotyczące przejścia Kane'a do City już teraz nie są wiarygodne, gdyż sam zawodnik - zdaniem dziennika - już jakiś czas temu oświadczył, że w najbliższym sezonie żadnych zmian nie planuje.

Kane był największą gwiazdą reprezentacji Anglii w tegorocznych mistrzostwach Europy. Wystąpił we wszystkich siedmiu meczach w których strzelił cztery bramki. W finale Anglia przegrała rzutami karnymi z Włochami 2-3; po dogrywce 1:1.

Zwycięstwo nad mistrzem

W pierwszej kolejce ligi angielskiej Tottenham Hotspur pokonał w niedzielę Manchester City 1:0. Kane nie wystąpił w tym meczu.

Harry przygotowuje się, by pomóc zespołowi. Kiedy będzie gotowy, dołączy do drużyny – zapewnił po spotkaniu trener Tottenhamu Nuno Espirito Santo.