Początek rozgrywek Milik stracił z powodu kontuzji kolana. W niedzielę pojawił się na boisku po raz drugi, przy czym po raz pierwszy w wyjściowym składzie. Na listę strzelców wpisał się dopiero pod koniec spotkania, w 85. minucie.

Wynik otworzył broniący barw Lorient Armand Lauriente, który w 13. minucie wykorzystał rzut karny. Przed Polakiem po stronie gospodarzy bramki zdobyli Boubacar Kamara (27) i Mattoo Guendouzi (56). Ten ostatni ustalił też finalny rezultat tego pojedynku w drugiej minucie doliczonego czasu gry.

Olympique, który jako jedyny obok czwartego Nice rozegrał jak na razie dziewięć spotkań, odniósł w niedzielę piąte zwycięstwo i z 17 pkt na koncie zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Lorient, z 14 "oczkami", plasuje się na 12. pozycji.

Stawce przewodzi Paris Saint-Germain, który ma 27 pkt i aż o dziewięć wyprzedza Lens. Wicelider, którego zawodnikiem jest Przemysław Frankowski, przegrał w niedzielę na wyjeździe z Montpellier 0:1. Polski pomocnik rozegrał cały mecz.