Prokurator domaga się dla Miny ośmiu lat więzienia, podczas gdy prawnicy domniemanej ofiary żądają 9,5 roku. David Goldar, który gra w niższej lidze w drużynie UD Ibiza, jest oskarżany o bycie wspólnikiem. Adwokat kobiety domaga się dla niego 4,5 roku więzienia.

Reklama

Od orzeczenia sądu niższej instancji przysługuje odwołanie do hiszpańskiego sądu najwyższego. Wszystko wskazuje na to, że adwokaci drugiej strony skorzystają z takiego prawa.

Do zdarzenia miało dojść 5 lat temu

Kobieta oskarżyła Minę o zgwałcenie jej w kamperze, do którego pojechała z Goldarem. Jej prawnik powiedział, że Goldar nie zrobił nic, by powstrzymać Minę przed tym czynem. Incydent miał miejsce w prowincji Almeria na południu Hiszpanii w 2017 roku.

Obaj gracze twierdzą, że kobieta zgodziła się na stosunki seksualne. W czasie incydentu Mina grał w drużynie Walencji. 26-letni napastnik powrócił do klubu w Vigo.

Celta w sobotę, w meczu hiszpańskiej ekstraklasy, gości Real Madryt. Trener Celty Eduardo Coudet powiedział w piątek, że Mina będzie w składzie przeciwko liderom ligi hiszpańskiej.

Kto może osądzać inną osobę? Dopóki wymiar sprawiedliwości nie orzeknie inaczej, wszyscy jesteśmy niewinni - stwierdził Coudet.