Szesnasty obecnie w tabeli VfB Stuttgart objął prowadzenie w ósmej minucie po golu Portugalczyka Tiago Tomasa.

Jeszcze przed przerwą Bayern wyszedł na prowadzenie po trafieniach Serge'a Gnabry'ego (asysta Lewandowskiego) i Thomasa Muellera, ale w 52. minucie remis gościom uratował Austriak Sasa Kalajdzic.

W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie zobaczył Francuz Kingsley Coman z Bayernu.

Niżej notowani goście mogli to spotkanie wygrać, ale razili nieskutecznością. Piłkarze VfB aż cztery razy nie wykorzystali sytuacji sam na sam z Manuelem Neuerem.

Mistrzowska feta w końcu z kibicami

Po meczu piłkarze Bayernu odebrali paterę za 32. w historii i 10. z rzędu mistrzostwo kraju (jako pierwszemu wręczono ją kapitanowi Neuerowi) i rozpoczęła się mistrzowska feta w obecności 75 tysięcy widzów. Poprzedni raz takie tłumy mogły świętować tytuł trzy lata temu. W 2020 i 2021 roku było to niemożliwe z powodu pandemii.

Bayern, który obecnie ma 76 punktów, już wcześniej był pewny mistrzostwa, a kwestia pozostałych miejsc na podium wyjaśniła się w sobotę.

Piłkarze Borussii Dortmund pokonali wówczas na wyjeździe ostatni w tabeli Greuther Fuerth 3:1 i wiadomo już, że zajmą drugie miejsce na koniec sezonu. Na jedną kolejkę przed końcem sezonu ekipa BVB ma 66 punktów. Natomiast trzecie miejsce na pewno zajmie Bayer Leverkusen (61). "Aptekarze" pokonali na wyjeździe Hoffenheim 4:2, a dwie bramki zdobył Patrik Schick.

Czeski napastnik część rundy rewanżowej stracił z powodu kontuzji. Łącznie ma w tym sezonie 24 trafienia i jest drugi w klasyfikacji strzelców, którą - wszystko na to wskazuje - wygra po raz siódmy Lewandowski (34 gole).