Mecz Charlotte FC - Chelsea został rozegrany w ramach towarzyskiego turnieju Florida Cup. W wyjściowym składzie drużyny ze Stanów Zjednoczonych zagrał napastnik reprezentacji Polski Karol Świderski oraz były obrońca młodzieżowej reprezentacji Polski Jan Sobociński. Na boisku pojawił się także wchodzący z ławki rezerwowych Kamil Jóźwiak, który w serii "jedenastek" wykorzystał rzut karny dający zwycięstwo zespołowi Charlotte.

Reklama

W 30. minucie prowadzenie objął zespół z Londynu po golu Amerykanina Christiana Pulisica. W przerwie trener Charlotte zdecydował się na zmiany. Na boisku pojawił się m.in. Jóźwiak, a wśród opuszczających plac gry znalazł się Sobociński. W doliczonym czasie drugiej połowy drużyna gospodarzy doprowadziła do wyrównania za sprawą Daniela Riosa.

90 minut meczu nie wyłoniło zwycięzcy, więc o wyniku zadecydował konkurs rzutów karnych. W trzeciej serii "jedenastek" pomylił się piłkarz Chelsea Conor Callagher, przez co na prowadzenie wyszła Charlotte. Do ostatniego rzutu karnego podszedł skrzydłowy reprezentacji Polski - Jóźwiak. Po jego uderzeniu piłka znalazła się w siatce i zespół Polaków pokonał czołową ekipę ligi angielskiej.

Reklama