Nie ma zatem na razie oznak osłabienia drużyny po odejściu drugiego strzelca w klubowej klasyfikacji wszech czasów Roberta Lewandowskiego do Barcelony. W ubiegłym tygodniu Bayern wywalczył Superpuchar Niemiec i potwierdził skuteczność, pokonując RB Lipsk 5:3. To łącznie 11 goli zdobytych w dwóch pierwszych oficjalnych meczach sezonu.

W piątek bramki dla Bawarczyków zdobyli Joshua Kimmich (5. minuta), Francuz Benjamin Pavard (10.), pozyskany tego lata z Liverpoolu Senegalczyk Sadio Mane (29.), Jamal Musiala (35. i 83.) i Serge Gnabry (43.). Honorowego gola dla gospodarzy - po błędzie bramkarza Manuela Neuera - uzyskał Francuz Randal Kolo Muani (64.).

W następnej kolejce monachijczycy zagrają u siebie z VfL Wolfsburg, a Eintracht pojedzie do Berlina na mecz z Herthą. Wcześniej jednak, 10 sierpnia, zespół z Frankfurtu, jako triumfator Ligi Europy, zmierzy się w Helsinkach z Realem Madryt w meczu o Superpuchar UEFA.

Sześć kolejnych meczów inauguracyjnej kolejki niemieckiej ekstraklasy zaplanowano na sobotę. Wśród nich znalazło się spotkanie wicemistrza Borussii Dortmund z trzecim zespołem poprzedniego sezonu - Bayerem Leverkusen.

Tego dnia dojdzie też m.in. do derbów Berlina pomiędzy Unionem Tymoteusza Puchacza a Herthą Krzysztofa Piątka. Z kolei w VfL Wolfsburg może wystąpić Bartosz Białek, zaś na debiut czeka Jakub Kamiński. Rywalem "Wilków" będzie powracający do elity po rocznej przerwie Werder Brema.

W innych spotkaniach z możliwym udziałem Polaków VfL Bochum, ze sprowadzonym tego lata Jackiem Góralskim, podejmie FSV Mainz, a FC Augsburg Rafała Gikiewicza i Roberta Gumnego zagra przed własną publicznością z Freiburgiem. W niedzielę w barwach Schalke 04 Gelsenkirchen może wystąpić Marcin Kamiński, a beniaminek zmierzy się na wyjeździe z FC Koeln.