Zespół FC Kopenhaga poinformował o podpisaniu dwuletniego kontraktu z Ryanem. Australijczyk, pomimo rozegrania tylko dziewięciu meczów w poprzednim sezonie w barwach Realu Sociedad, może stanowić konkurencję dla kontuzjowanego Polaka, który w trakcie spotkania drugiej kolejki z Aalborg BK zderzył się z jednym z rywali, doznając złamania kości twarzy. Jego przerwa w grze może potrwać od sześciu do ośmiu tygodni.

Reklama

Zatrudniliśmy doświadczonego oraz bardzo mocnego zawodnika, który jest gotowy do rywalizacji z naszymi bramkarzami. Po kontuzji Grabary szukaliśmy dodatkowej siły na tej pozycji i jesteśmy bardzo zadowoleni z rozwiązania, które zarówno krótko, jak i długoterminowo zapewni nam wzrost poziomu na pozycji bramkarza - powiedział dyrektor sportowy duńskiego zespołu Peter Christiansen.

Nowy zawodnik 14-krotnego mistrza Danii dodał: Nie mogę doczekać się, żeby zostać częścią tak dobrego klubu jak FC Kopenhaga, który ma świetną reputację w całej Europie. Zespół jest bardzo mocny oraz ma duże ambicje wygrywania na międzynarodowych turniejach. Będę ciężko pracował, żeby się do tego przyczynić.

30-latek w przeszłości był związany z m.in. Valencią, Brighton, Arsenalem i ostatnio Realem Sociedad. Ryan wystąpił w narodowych barwach 73 razy i prawdopodobnie pojedzie do Kataru na mistrzostwa świata, które będą trwały od 18 listopada do 18 grudnia. Australijczycy zagrają w grupie D przeciwko Francji, Danii oraz Tunezji.

Reklama