Ostatniej porażki w Bundeslidze Union doznał 19 marca, kiedy przegrał na wyjeździe z Bayernem Monachium 0:4. W tym sezonie ma na koncie pięć zwycięstw i dwa remisy.

W niedzielę wygraną berlińczykom zapewniły gole Amerykanina Jordana Siebatcheu oraz reprezentanta Surinamu Sheraldo Beckere, który z sześcioma bramkami przewodzi klasyfikacji strzelców.

Union o dwa punkty wyprzedza Borussię Dortmund, która w sobotnich derbach Zagłębia Ruhry pokonała u siebie Schalke 1:0, a zwycięską bramkę zdobył 17-letni Youssoufa Moukoko w 79. minucie.

Dopiero czwarty z pięcioma punktami straty jest Bayern Monachium. Obrońcy tytułu, również w sobotę, przegrali na wyjeździe z Augsburgiem 0:1. Gola zdobył w 59. minucie Mergim Berisha, a cały mecz w składzie gospodarzy rozegrali bramkarz Rafał Gikiewicz i obrońca Robert Gumny. Szczególnie wyróżnił się pierwszy z nich, który wyszedł zwycięsko z sytuacji sam na sam z Leroyem Sane w 73. minucie, a w doliczonym czasie obronił uderzenie głową Manuela Neuera - bramkarza Bayernu, który pobiegł w pole karne rywali w poszukiwaniu bramki wyrównującej.