Dla gospodarzy bramki zdobyło sześciu różnych piłkarzy: Serge Gnabry (5. minuta), Jamal Musiala (28.), Senegalczyk Sadio Mane (43.; dobitka po obronionym przez bramkarza rywali uderzeniu z rzutu karnego), Leon Goretzka (58.), Francuz Mathys Tel (79.) i Kameruńczyk Eric Maxim Choupo-Moting (86.). Pod koniec pierwszej połowy stratę zmniejszył Szwajcar Silvan Widmer (45+4.), a chwilę wcześniej Jonathan Burkardt nie wykorzystał "jedenastki" dla gości. Do siatki trafił również Duńczyk Marcus Ingvartsen (82.).

Po krótkim kryzysie, kiedy podopieczni Juliana Nagelsmanna zdobyli trzy punkty w czterech kolejkach, nie ma już śladu. W ostatnich pięciu kolejkach Bawarczycy zgromadzili 13 punktów, remisując jedynie na wyjeździe z Borussią Dortmund, i strzelili 19 goli.

FSV Mainz z 18 punktami jest na ósmym miejscu.

W innym sobotnim spotkaniu VfL Wolfsburg, w składzie z Jakubem Kamińskim (grał do 81. minuty), wygrał u siebie z przedostatnim w tabeli VfL Bochum 4:0. W kadrze meczowej gości nadal nie było kontuzjowanego Jacka Góralskiego.

Z powodu urazów w FC Augsburg zabrakło bramkarza Rafała Gikiewicza i obrońcy Roberta Gumnego. Ich zespół przegrał na wyjeździe z VfB Stuttgart 1:2.

Wolfsburg i Augsburg mają po 14 punktów i zajmują lokaty 12-13.