Pele zmienił piłkę nożną w sztukę, a jednocześnie w rozrywkę. Był głosem czarnoskórych i biednych. Dał rozgłos Brazylii - napisał w mediach społecznościowych Neymar.

Inny z następców Pelego w reprezentacji Brazylii Cafu przyznał, że czuje się jakby stracił brata.

Reklama

Jako katolik wiem jednak, że umierając rodzi się do życia wiecznego - przekazał mistrz świata z 1994 i 2002 roku. Do zobaczenia pewnego dnia, Pele – dodał.

Lionel Messi, także uważany za jednego z najlepszych piłkarzy w historii, tegoroczny mistrz globu z reprezentacją Argentyny, napisał: "Odpoczywaj w pokoju, Pele".

Z kolei Cristiano Ronaldo przekazał "głębokie kondolencje dla całej Brazylii, a zwłaszcza dla rodziny Edsona Arantesa do Nascimento", nawiązując do prawdziwego nazwiska "Króla futbolu".

Zwykłe pożegnanie z Pele, który będzie wieczny, nie jest po prostu możliwe. Nie można w wystarczający sposób wyrazić bólu, którego doświadcza teraz cały świat futbolu - oświadczył słynny Portugalczyk i zaznaczył, że "Pele zawsze będzie jedyny".

Z kolei były reprezentant Niemiec Mesut Oezil wspomniał, że "z Maradoną i Pele drużyna FC Niebo będzie niezwyciężona", nawiązując do śmierci nieco ponad dwa lata temu słynnego Argentyńczyka.

Pele zmarł w czwartek w szpitalu w Sao Paulo w wieku 82 lat.