Od pierwszych sekund podopieczni Erika ten Haga próbowali zdominować rywali. Odważna gra piłkarzy z Old Trafford została nagrodzona w 6. minucie, kiedy to padła bramka otwierająca wynik. Gola dla MU zdobył reprezentant Anglii Marcus Rashford. Napastnik zdecydował się na daleki rajd, a jego uderzenie zaskoczyło bramkarza Nottingham Forest.

Drugie trafienie dla gości tuż przed przerwą zaliczył Wout Weghorst, dla którego była to pierwsza bramka w barwach Manchesteru. Holender wykazał się dobrym instynktem strzeleckim, gdyż dobił piłkę po niezbyt pewnej interwencji Walijczyka Wayne Hennesseya. Wynik ustalił Portugalczyk Bruno Fernandes (89.)

Dzień wcześniej Southampton, w którego barwach kilka minut rozegrał Jan Bednarek, przegrał u siebie w pierwszym meczu z Newcastle United 0:1. Rewanż 31 stycznia.

Z rozgrywek odpadli m.in. broniący trofeum Liverpool oraz mistrz Anglii Manchester City.

Finał rozegrany zostanie 26 lutego na londyńskim stadionie Wembley.