Lewandowski zdobył gola w 80. minucie po tym, jak piłka trafiła do niego w polu karnym po rzucie rożnym. Z 14 golami Polak prowadzi w ligowej klasyfikacji strzelców.

Wcześniej prowadzenie gościom dał Brazylijczyk Raphinha (65.), który skierował piłkę do pustej bramki po podaniu Alejandro Balde z lewego skrzydła. Hiszpan przedtem popisał się kilkudziesięciometrowym rajdem.

W 85. minucie swojego bramkarza pokonał Francuz Jules Kounde, zmniejszając stratę Betisu.

Pod nieobecność Lewandowskiego "Duma Katalonii" pokonała po 1:0 ekipy Atletico Madryt, Getafe i Girony. Po 19 meczach ma 50 punktów - o osiem więcej od wicelidera Realu Madryt, który rozegrał o jedno spotkanie mniej. W czwartek "Królewscy" podejmą Valencię.