Najlepszą zmarnował w 39. minucie, gdy po strzale głową piłka minimalnie minęła lewy słupek. Jedyną bramkę zdobył w 24. minucie Malijczyk El Bilal Toure.

Ostatni tydzień nie jest udany dla "Dumy Katalonii". W czwartek Barcelona, mimo gola Lewandowskiego, przegrała na wyjeździe z Manchesterem United 1:2 i odpadła z Ligi Europy już na etapie 1/8 finału. Wcześniej Katalończycy nie przeszli fazy grupowej Ligi Mistrzów.

W tabeli ekstraklasy hiszpańskiej Barcelona wprawdzie prowadzi z bezpieczną przewagą siedmiu punktów nad Realem Madryt, ale w tej kolejce różnica między odwiecznymi rywalami zmniejszyła się o punkt, bowiem w sobotę "Królewscy" zremisowali w stołecznych derbach z Atletico 1:1.

Lewandowski wciąż prowadzi w klasyfikacji strzelców z dorobkiem 15 bramek. Drudzy na tej liście Francuz Karim Benzema z Realu Madryt i Joselu z Espanyolu Barcelona mają na koncie po 11 goli.