W drużynie z Rzymu do 63. minuty grał we wtorek reprezentant Polski Nicola Zalewski.

Bilans ligowy Cremonese, w którym w połowie stycznia dokonano zmiany trenera, wynosił przed tym meczem dziewięć remisów i 14 porażek.

Znacznie lepiej drużyna radzi sobie w Pucharze Włoch, gdzie jest już w półfinale, po wyeliminowaniu wcześniej Napoli i właśnie Romy.

Jak się okazało, Cremonese ma patent na rzymian, bo znów wygrało z tym rywalem 2:1, tym razem w 24. kolejce Serie A.

Roma nie nauczyła się na swoich błędach z Pucharu Włoch - podkreślono w agencji EFE.

Gospodarze prowadzili od 17. minuty po golu Francka Tsajdouta.

Wprawdzie w 71. minucie wyrównał Leaonardo Spinazzola, ale niespełna kwadrans później zwycięstwo podopiecznym Davide Ballardiniego zapewnił z rzutu karnego Daniel Ciofani.

Na początku drugiej połowy za zbyt ostre protesty czerwoną kartką został ukarany słynny szkoleniowiec Romy Jose Mourinho.

Cremonese po tym zwycięstwie - pierwszym w Serie A łącznie od 26 lat (grało przez wiele sezonów w niższych ligach) - awansowało na przedostatnie miejsce (12 pkt), wyprzedzając Sampdorię Genua (11). Ma osiem punktów straty do bezpiecznej strefy. Roma jest piąta - 44.