Na Allianz Arena pierwsi gola strzelili gospodarze - w 19. minucie do siatki trafił Francuz Dayot Upamecano. Jednak już w 27. do wyrównania doprowadził Nicolas Hoefler, a w piątej doliczonej minucie drugiej połowy rzut karny wykorzystał Lucas Hoeler.

Tuchel rozpoczął pracę w Bayernie od wygranej w ligowym meczu na szczycie z Borussią Dortmund 4:2, ale już w drugim spotkaniu został pokonany.

W rozegranym wcześniej we Frankfurcie nad Menem innym meczu ekip z najwyższej klasy rozgrywkowej Eintracht pokonał Union Berlin 2:0. Obie bramki zdobył najskuteczniejszy w tym sezonie zawodnik gospodarzy Francuz Randal Kolo Muani (11. i 13.).

W środę zaprezentuje się jedyna ekipa spoza ekstraklasy w ćwierćfinale DFB-Pokal - występujący na zapleczu elity FC Nuernberg. Jego rywalem będzie VfB Stuttgart. Ciekawie zapowiada się starcie broniącego trofeum RB Lipsk z Borussią Dortmund.

Losowanie par półfinałowych zaplanowano na poniedziałek. Mecze tej fazy zostaną rozegrane 2 i 3 maja. Finał - 3 czerwca na Stadionie Olimpijskim w Berlinie.