W 19. minucie Dany Mota zamknął precyzyjne podanie Matteo Pessiny i pokonał bramkarza Napoli niskim strzałem w środek bramki. W 53. min Andrea Petagna podwyższył prowadzenie gospodarzy.

Pomocnik Piotr Zieliński rozegrał całe spotkanie, natomiast Bereszyński został zmieniony w 62. min przez Giovanniego Di Lorenzo. Był to dopiero drugi występ reprezentanta Polski w Napoli. Po raz ostatni zagrał 17 stycznia w meczu Pucharu Włoch z Cremonese, gdy drużyna z Neapolu odpadła po rzutach karnych.

W drugiej połowie trener Napoli Luciano Spaletti wprowadził pięciu piłkarzy z ławki rezerwowych, ale nie przyniosło to skutku. Jego podopieczni ponieśli czwartą ligową porażkę w sezonie - pierwszą od sześciu kolejek. Jednak 4 maja po remisie z Udinese 1:1, zapewnili sobie trzecie w historii klubu i pierwsze od 33 lat mistrzostwo Włoch, więc porażka z Monzą nie ma większego znaczenia.

W pozostałych niedzielnych meczach Serie A Verona przegrała 0:1 z Torino, a Fiorentina pokonała 2:0 Udinese. Wieczorem Bologna Łukasza Skorupskiego zmierzy się z Romą Nicoli Zalewskiego, a Juventus Turyn Wojciecha Szczęsnego i Arkadiusza Milika podejmie Cremonese.