Spezia zajęła pierwotnie 17., a Verona 18. miejsce w 20-zespołowej Serie A z równą liczbą punktów (po 31), dlatego - zgodnie z tamtejszymi przepisami - musiały rozegrać między sobą baraż o utrzymanie na neutralnym terenie.

Spotkanie odbyło się w niedzielny wieczór w Reggio Emilia. Zwyciężyła 3:1 Verona, ustalając wynik już do przerwy. Dzięki temu utrzymała się w najwyższej klasie.

Verona musiała grać w dziesiątkę

Od 68. minuty Verona musiała sobie radzić w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Marco Davide Faraoniego.

W zespole Spezii cały mecz rozegrali bramkarz Bartłomiej Drągowski oraz Arkadiusz Reca (żółta kartka). Do 53. minuty grał Przemysław Wiśniewski, a do 65. - Szymon Żurkowski.

Natomiast w ekipie Verony w 59. minucie został zmieniony Paweł Dawidowicz, który w pierwszej połowie zobaczył żółtą kartkę.

Spadek Cremonese I sampdorii

Wcześniej z włoskiej ekstraklasy spadły: przedostatnie w tabeli Cremonese i ostatnia Sampdoria Genua.

Natomiast w niedzielę zakończyła się rywalizacja barażowa o awans do Serie A. Triumfowało Cagliari, które w rewanżowym finale pokonało na wyjeździe Bari 1:0. W pierwszym meczu było 1:1.

Bezpośredni awans wywalczyły wcześniej Frosinone i Genoa.