Neymar jest innowacyjnym i kreatywnym zawodnikiem, ale ma teraz lekką kontuzję i nie wiem, kiedy wróci do pełnej dyspozycji. Może będzie gotowy w połowie września - ujawnił szkoleniowiec w sobotę podczas prezentacji zawodnika na King Fahd International Stadium. Uczestniczyło w wydarzeniu około 60 tysięcy kibiców.

Reklama

W trakcie uroczystości nad siedzibą klubu przeleciały drony ciągnąc baner z napisem "Neymar jest niebieski". Brazylijczyk obserwował "na żywo" mecz, który jego zespół zremisował 1:1.

Trener Jesus nie krył zaskoczenia, że pomimo kontuzji Brazylijczyk został powołany do reprezentacji kraju na dwa mecze eliminacji mistrzostw świata 8 września z Boliwią i cztery dni później z Peru. Nie rozumiem tej decyzji, o tym, że jest on kontuzjowany, sztab Brazylii był informowany - podkreślił.

31-letni Neymar nie grał w reprezentacji Brazylii od ubiegłorocznych mistrzostw świata, gdyż przechodził rehabilitację po kontuzji kostki.

Al-Hilal i PSG nie ujawniły dotychczas szczegółów transferu ani wysokości kontraktu Brazylijczyka, ale jak donosiła gazeta "L'Equipe", a także później potwierdził to dziennik "Le Parisien" blisko związany z PSG, transakcja opiewa na kwotę około 90 milionów euro dla PSG i dwuletni kontrakt dla Neymara. Brazylijczyk - nieoficjalnie - ma zarabiać ponad 120 milionów euro rocznie, z opcją przedłużenia umowy na trzeci rok.

W tym tygodniu Al-Hilal ogłosił również pozyskanie marokańskiego bramkarza Yassine Bono z Sevilli, który jest już także w Rijadzie.

Neymar był zawodnikiem PSG od 2017 roku, kiedy sprzedano go tam z Barcelony za rekordową w historii piłki nożnej kwotę 222 milionów euro. Jego kontrakt miał obowiązywać do 2025 roku. W barwach PSG strzelił 118 goli w 173 występach i zdobył z tym klubem wiele trofeów, m.in. pięciokrotnie triumfował w ekstraklasie.