Reprezentant Anglii zdobył gola na wagę wygranej w 81. minucie po uderzeniu głową. Niespełna kwadrans wcześniej rzutu karnego dla Realu nie wykorzystał Brazylijczyk Rodrygo, którego strzał obronił golkiper gospodarzy Ivan Villar.

20-letni Bellingham spisuje się rewelacyjnie na początku sezonu, nie potrzebował czasu na aklimatyzację. Na inaugurację strzelił gola w wygranym 2:0 wyjazdowym meczu z Athletic Bilbao, a w następnej kolejce dwukrotnie pokonał bramkarza rywali i zaliczył asystę w wyjazdowym spotkaniu z Almerią (3:1).

Obecnie z dorobkiem czterech bramek prowadzi w klasyfikacji strzelców, a jego zespół - w tabeli.

Złą informacją dla kibiców "Królewskich" jest kontuzja Brazylijczyka Viniciusa Juniora, który musiał opuścić boisko już w 18. minucie.

Broniąca tytułu Barcelona Roberta Lewandowskiego (4 pkt w dwóch meczach) zagra w niedzielę na wyjeździe z Villarreal CF.