Sędzia niedzielnego spotkania w Amsterdamie Serdar Gozubuyuk po raz drugi przerwał grę przy stanie 3:0 dla Feyenoordu w związku z fajerwerkami rzucanymi przez kibiców gospodarzy. Z tego samego powodu wcześniej odesłał obie drużyny do szatni tuż przed przerwą. Krótką pauzę zrobił także na samym początku starcia, po tym jak na boisku wylądował kubek jednego z fanów.

Jak podała holenderska policja w mediach społecznościowych, po przerwaniu spotkania grupa wściekłych kibiców Ajaksu próbowała wedrzeć się na stadion, w związku z czym służby porządkowe musiały użyć gazu pieprzowego.

Nie podano informacji, kiedy mecz zostanie dokończony.

Ajax na początku tygodnia zremisował 3:3 z Olympique Marsylia w Lidze Europy. W rodzimej ekstraklasie przeżywa obecnie kryzys,

po czterech meczach ma zaledwie pięć punktów i zajmuje 13. miejsce w tabeli. Feyenoord, obrońca tytułu, ma 11 punktów i plasuje się na czwartej pozycji. Prowadzi PSV Eindhoven, który wygrał wszystkie pięć spotkań.