Myślę, że odbędzie się mecz pożegnalny, ale może na nowym stadionie, kiedy będzie gotowy. Messi zawsze będzie największym idolem w historii klubu. Klub miał wielkich piłkarzy, takie jak Cruyff i Ronaldo, ale on jest prawdopodobnie największy ze wszystkich - powiedział Deco, który w Barcy grał w latach 2004-2008.

Reklama

Jak wspomniał Portugalczyk, nie ma pewności co do daty, kiedy Barcelona będzie mogła pożegnać Messiego. Pierwszą okazją może być listopad 2024 roku, kiedy drużyna powróci na Camp Nou z okazji 125. rocznicy powstania klubu.

Temat pożegnania Argentyńczyka był ostatnio często poruszany w Barcelonie. Messi i Barcelona rozstali się w 2021 roku w niezbyt przyjacielskich stosunkach, a duża część fanów była rozczarowana tym, jak klub pozwolił jednej ze swoich największych legend odejść bez odpowiedniego pożegnania.

Reklama

Kibice czekali na ponowne spotkanie z Messim od czasu jego odejścia do Paris Saint-Germain. Krążyły pogłoski o możliwym powrocie w ostatnim letnim okienku transferowym, ale piłkarz zdecydował się przejść do klubu amerykańskiej ligi MLS, Interu Miami.