Napoli miało tego dnia teoretycznie najłatwiejsze zadanie, bo rywalizowało na wyjeździe z ostatnią drużyną w tabeli - Salernitaną. Mistrz zwyciężył pewnie po golach Giacomo Raspadoriego (13.) i Macedończyka Eljifa Elmasa (82.). Zieliński grał do 86. minuty, natomiast w zespole gospodarzy do 69. wystąpił Mateusz Łęgowski.

Inter Mediolan liderem Serie A

Napoli ma 21 punktów i zajmuje czwarte miejsce. Salernitana, która jeszcze w tym sezonie ligowym nie wygrała, jest ostatnia z czterema "oczkami" na koncie i wyrównała niechlubny klubowy rekord 12 kolejnych spotkań bez zwycięstwa w Serie A.

Niezależnie od pozostałych rozstrzygnięć w ten weekend liderem pozostanie Inter Mediolan, który po zwycięstwie w Bergamo nad Atalantą 2:1 ma 28 punktów. Bramki dla gości zdobyli Turek Hakan Calhanoglu z rzutu karnego (40.) i Argentyńczyk Lautaro Martinez (57.), a rozmiary porażki zmniejszył Gianluca Scamacca (61.). Inter nie przegrał żadnego z ostatnich 10 meczów z Atalantą.

Martinez ma już 12 ligowych bramek w tym sezonie i pewnie prowadzi w klasyfikacji strzelców. Zajmujący drugie miejsce Francuz Olivier Giroud z AC Milan i kontuzjowany obecnie Nigeryjczyk Victor Osimhen z Napoli mają po sześć goli.

Wpadka AC Milan

Atalanta, grupowy rywal Rakowa Częstochowa w Lidze Europy, we wszystkich poprzednich meczach w Bergamo w tym sezonie utrzymała czyste konto. Po pierwszej porażce w roli gospodarza jest na piątym miejscu z 19 punktami.

W ostatnim sobotnim meczu AC Milan nie był w stanie pokonać sklasyfikowanej na 17. miejscu przed tym weekendem ekipy Udinese, która w sobotę odniosła swoje pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Jedynego gola na San Siro zdobył w 62. minucie z rzutu karnego Argentyńczyk Roberto Pereyra.

Milan utrzyma trzecie miejsce w tabeli, ale ma już sześć punktów straty do Interu i jeden do Juventusu Turyn. "Stara Dama" w niedzielę zmierzy się na wyjeździe z siódmą Fiorentiną (17 pkt), a w jej barwach zapewne wystąpią Wojciech Szczęsny oraz Arkadiusz Milik.