W przeszłości Fluminense stało raz przed szansą sięgnięcia po to prestiżowe trofeum, ale w 2008 roku przegrało finał w rzutach karnych z ekwadorskim LDU Quito.

Kennedy usunięty z boiska za nadmierne świętowanie gola

Tym razem mecz też był zacięty, lecz ze szczęśliwym zakończeniem dla Fluminense.

W 36. minucie prowadzenie brazylijskiej ekipie dał 35-letni Argentyńczyk German Cano - to jego trzynasty gol w tej edycji Copa Libertadores.

Wyrównał w 72. minucie efektownym strzałem peruwiański obrońca Luis Advincula i konieczna była dogrywka.

Decydująca okazała się 99. minuta. Wówczas gola na wagę triumfu strzelił Brazylijczyk John Kennedy, który po chwili... został usunięty z boiska za nadmierne świętowanie zdobytej bramki (druga żółta kartka).

Tytułu broniło Flamengo

Drużyna Boca Juniors Buenos Aires już po 12. wystąpiła w finale - ma na koncie sześć triumfów i sześć porażek.

W finale poprzedniej edycji - z udziałem dwóch brazylijskich klubów - piłkarze Flamengo Rio de Janeiro pokonali Athletico Paranaense 1:0.