Już po raz szósty w tym sezonie Girona zdobywa punkty, choć musiała gonić wynik. W piątej minucie prowadzenie gospodarzom, którzy przed tygodniem zremisowali bezbramkowo z prowadzącym wówczas w tabeli Realem Madryt, dał Alvaro Garcia. Jednak świetnie spisujący się w tym sezonie Ukrainiec Artem Dowbyk doprowadził do wyrównania jeszcze przed przerwą (42.), a wynik ustalił Brazylijczyk Savio.

Powrót Sancheza do Vallecas

Dowbyk ma już siedem goli w lidze w tym sezonie i jest najskuteczniejszy w klubie. Ukrainiec zaliczył też cztery asysty.

Było to szczególne spotkanie dla trenera gości Michela Sancheza, urodzonego w madryckiej dzielnicy Vallecas, który rozpoczynał karierę zarówno piłkarską, jak i trenerską, właśnie w Rayo Vallecano. Łącznie spędził w tym klubie ponad 20 lat. Publiczność, która w sobotę po brzegi wypełniła stadion, z szacunkiem przywitała przed meczem swojego byłego bohatera.

Real nie przegoni Girony

Wcześniej w tym sezonie Girona sześć razy przegrywała co najmniej jednym golem, ale tylko jedno takie spotkanie przegrała - z Realem Madryt 0:3. Poza tym zawsze wychodziła z kłopotów, zremisowała z Realem Sociedad 1:1 i odniosła pięć zwycięstw.

Lider zgromadził 34 punkty na 39 możliwych do zdobycia i ma pięć przewagi nad Realem. "Królewscy" o godzinie 21 podejmą Valencię.

Trzecia w tabeli Barcelona, której piłkarzem jest Robert Lewandowski, ma 27 punktów. Swój mecz 13. kolejki rozegra w niedzielę - u siebie z Alaves.