Muzeum Barcelony jednym z potencjalnych kupców

Według ustaleń wydawanego w Katalonii dziennika "La Vanguardia" pierwsza umowa argentyńskiego piłkarza z hiszpańskim klubem trafi pod młotek na aukcji zaplanowanej na drugą połowę marca br.

Zarówno przedstawiciele londyńskiego domu aukcyjnego, jak i hiszpańscy komentatorzy podkreślają, że z uwagi na zasługi Messiego dla Barcelony “legendarna serwetka”, na której Argentyńczyk zgodził się grać dla "Dumy Katalonii” jest przedmiotem mającym “symboliczne znaczenie”.

Reklama

Organizatorzy aukcji szacują, że licytacja rozpocznie się od równowartości 350 tys. euro, spodziewając, że jednym z potencjalnie zainteresowanych nabyciem sporządzonego na serwetce kontraktu będzie Muzeum FC Barcelona.

Messi ma osiem Złotych Piłek

Jednozdaniowa deklaracja o zakontraktowaniu Argentyńczyka wyrażona na piśmie 14 grudnia 2000 r. przez ówczesnego sekretarza ds. technicznych FC Barcelona Carlesa Rexacha znajdowała się dotychczas w posiadaniu reprezentującego niegdyś Messiego Horacio Gaggiolego.

Uznawany za najlepszego piłkarza w historii futbolu Lionel Messi ośmiokrotnie zdobył nagrodę Złotej Piłki dla najlepszego zawodnika globu. 36-letni Argentyńczyk, który od ubiegłego roku występuje w Interze Miami CF, największe w karierze triumfy w klubowych występach świętował z Barceloną. Zdobył z nią m.in. dziesięciokrotnie mistrzostwo Hiszpanii, czterokrotnie triumfował w Lidze Mistrzów i trzykrotnie w klubowych mistrzostwach świata.