Buksa w poprzednim sezonie grał na wypożyczeniu z francuskiego RC Lens do tureckiego Antalyasporu. W jego barwach Polak spisywał się znakomicie. Strzelił 16 goli.

Polak odrzucił oferty z Turcji i Chorwacji

Swoim dobrymi występami Buksa ściągnął na siebie uwagę największych klubów nad Bosforem. Jego transferem zainteresowany był Besiktas Stambuł i Trabzonspor. W ostatnich tygodniach do walki o polskiego snajpera włączyło się również Dinamo Zagrzeb.

Reklama

Wyścig wygrał jednak zupełnie ktoś inny. Ostatecznie reprezentant Polski wybrał ofertę FC Midtjylland. Buksa z ekipą mistrza Danii związał się czteroletnim kontraktem. RC Lens na sprzedaży naszego rodaka zarobiło 4,5 mln euro.

Buksa z nowym klubem chce grać w Lidze Mistrzów

FC Midtjylland był bardzo zaangażowany w mój transfer. Przekonał do siebie ambicją. Mam nadzieję, że pomogę drużynie w awansie do Ligi Mistrzów i wspólnie osiągniemy zakładane cele - powiedział po podpisaniu umowy Buksa

Duńczycy są bardzo zadowoleni, że udało im się ściągnąć do siebie Polaka.Pasuje do naszego pomysłu, jest silny fizycznie, inteligentny, a także ma odpowiednią prezencję i umiejętność zdobywania bramek - chwalił Buksę dyrektor sportowy mistrza Danii, Peter Sand.