Marczuk był jednym z objawień poprzedniego sezonu Ekstraklasy. Dobra postawa na krajowych boiskach zaowocowała transferem.

Real zapłacił za Marczuka 1,5 mln euro

W przerwie między sezonami 20-letni skrzydłowy zamienił polską ligę na amerykańską MLS. Marczuk ze swoim nowym klubem związał się kontraktem ważnym do końca czerwca 2028 roku.

Szefowie Realu Salt Lake zdecydowali się aktywować klauzulę wykupu, która Marczuk miał zapisaną w swojej umowie i za 1,5 mln euro wykupili Polaka z klubu z Podlasia.

Marczuk trafił do siatki już w 10. minucie

Marczuk mecz z Portland Timbers rozpoczął w podstawowym składzie. Na murawie przebywał do ostatniego gwizdka sędziego. W 10. minucie spotkania nasz rodak strzelił gola dając swojej drużynie prowadzenie 1:0.

Real w 30 meczach zgromadził 51 punktów i zajmuje drugie miejscu w tabeli Konferencji Zachodniej MLS. Siedem więcej ma zespół Los Angeles Galaxy, który rozegrał jedno spotkanie więcej.