Świderski jeszcze nie tak dawno grał na wypożyczeniu w Hellas Verona. Polak nie zawojował włoskiej Serie A. Szło mu tam bardzo przeciętnie, ale po powrocie za ocean odzyskał formę.

Piękne gole Świderskiego

Świderski strzelił dwa gole i zaliczył asystę, a jego Charlotte FC pokonało Chicago Fire 4:3. Dzięki temu zespół Polaka awansował do fazy play-off ligi MLS.

Świderski pierwszy raz do siatki trafił już w 8. minucie i dał Charlotte FC prowadzenie. 27-letni napastnik popisał się efektownym uderzeniem z powietrza.

Drugą bramkę Świderski zdobył tuż przed końcem pierwszej połowy meczu. Tym razem Polak umieścił piłkę w siatce perfekcyjnym uderzeniem głową.

Świderski najlepszym zawodnikiem meczu

Świderski po ostatnim gwizdku sędziego został wybrany najlepszym piłkarzem Charlotte FC. Dlatego po zakończonym spotkaniu został ukoronowany i zasiadł na tronie.

Po 32 kolejkach Charlotte FC ma 45 punktów i zajmuje siódme miejsce w Konferencji Wschodniej. Prowadzi w niej Inter Miami - 68 pkt.