Kownacki mecz 10. kolejki 2. Bundesligi zaczął w podstawowym składzie. Niestety na murawie nie wytrwał nawet do przerwy. 27-latek z powodu urazu musiał opuścić boisko już w 38. minucie spotkania.

Kownacki stracił przytomność

Kownacki został trafiony w głowę przez bramkarza rywali, który interweniował na przed polu. Polak mocno odczuł skutki tego zdarzenia. Na kilka chwil stracił przytomność. Piłkarz nie pamiętał, co się stało.

Trwa ładowanie wpisu

Po przeprowadzeniu dokładnych badań okazało się był gracz Lecha Poznań doznał wstrząśnienia mózgu. Na dodatek w starciu z Krahlem ucierpiało też kolano i Polak dodatkowo będzie musiał leczyć też więzadło w lewej nodze. W wydanym przez klub komunikacie nie podano ile potrwa przerwa Kownackiego.

Kownacki strzelił dwa gole w ośmiu meczach

Zespół Kownackiego przegrał z Kaiserslautern 3:4, ale nadal jest liderem tabeli na zapleczu Bundesligi. Nad drugim Hannoverem 96 Fortuna ma punkt przewagi.

Kownacki natomiast rozegrał osiem meczy, w których zdobył dwie bramki i zaliczył tyle samo asyst.