Peru zmierzy się w poniedziałek z "Socceroos" na stadionie Ahmad bin Ali w Ar-Rajjan, a triumfator wywalczy jedno z ostatnich miejsc w katarskim mundialu.

Reklama

Szamani, ubrani w wielobarwne andyjskie poncza, odprawili ceremonię na zboczu wzgórza w Limie wokół dużego zdjęcia drużyny Peru. Mniejszy portret przedstawiający zespół Australii został odwrócony do dołu a następnie szturchnięty krótkim mieczem. Wówczas mistrz ceremonii dmuchnął w tradycyjny instrument dęty, znany jako pututo lub caracola.

Przeprowadziliśmy peruwiańską ceremonię zwycięstwa. Wezwaliśmy wszystkich szamanów z kraju – powiedział szaman Walter Alarcon.

Wyjaśnił, że liczba trzynastu szamanów nie jest przypadkowa, ponieważ na 13 czerwca zaplanowano mecz z Australią. Jest przekonany, że specjalne zabiegi zakończą się powodzeniem i Peru awansuje.

Reklama

Peru zagra w Katarze na mistrzostwach świata, ponieważ widzieliśmy radość ludzi po wczorajszym zjedzeniu roślin ayahuasca - dodał. Ayahuasca to halucynogenny napar roślinny, od dawna używany przez rdzenne plemiona Amazonii w rytuałach duchowych i uzdrawiających.

Peru pięć razy grało w finałach . Po raz ostatni w Rosji cztery lata temu, kiedy pokonało ...Australię 2:0 po jedynym zwycięstwie w grupie, gdzie rywalizowały jeszcze drużyny Francji i Danii.

O ostatnie wolne miejsce w katarskim mundialu Kostaryka zagra z Nową Zelandią na tym samym stadionie we wtorek.

Turniej w Katarze odbędzie się w dniach 21 listopada - 18 grudnia.