Giggs z powodu procesu sądowego zrezygnował z pracy w roli selekcjonera - najpierw tymczasowo, a później definitywnie. Jest oskarżony o napaść na byłą partnerkę Kate Greville.

Reklama

Nie ma bardziej zaszczytnej funkcji niż bycie selekcjonerem kadry narodowej - przyznał Page cytowany w oświadczeniu prasowym.

Po nagłym objęciu reprezentacji w 2020 roku, szkoleniowiec zdołał poprowadzić drużynę narodową do 1/8 finału mistrzostw Europy, w którym uległa Danii (0:4). Page stanie przed szansą zakwalifikowania się do następnej edycji tego turnieju w 2024 oraz zagra o udział na mistrzostwach świata w 2026 roku.

Nie mogę doczekać się wyzwań, jakie przyniosą kolejne cztery lata, zaczynając od mistrzostw świata. To niesamowity czas dla walijskiej piłki i mam nadzieję, że świetnie poradzimy sobie w listopadzie, oraz będziemy osiągać dalsze sukcesy na międzynarodowych turniejach w przyszłości - podsumował 48-latek.

Reklama

Podczas mundialu Walijczycy zagrają w grupie B przeciwko Anglii, Iranowi oraz Stanom Zjednoczonym. Przed mistrzostwami, "Smoków" czekają jeszcze dwa mecze w Lidze Narodów, m.in. 25 września z reprezentacją Polski w Cardiff.

W latach 2017-2019 Page był trenerem kadry Walii do lat 21.