Dziennik Gazeta Prawana logo

Lozano dogadał się z Niemcami

20 listopada 2008, 17:49
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Raul Lozano podpisał kontrakt z reprezentacją niemieckich siatkarzy. Umowa Argentyńczyka, który w 2006 roku doprowadził Polaków do wicemistrzostwa świata, będzie obowiązywać dwa lata. "No to przynajmniej jeden kraj w Europie mamy już z głowy" - złośliwie skomentował fakt zatrudnienia Lozano jeden z polskich działaczy.

52-letni Argentyńczyk Raul Lozano zastąpił na tym stanowisku Steliana Moculescu, który pracował w latach 1999-2008. Prowadzone przez nich zespoły narodowe grały w igrzyskach w Pekinie. W pierwszej fazie olimpijskiego turnieju zwycięstwo odniosła Polska 3:1 i awansowała do ćwierćfinału. Niemcy nie wyszły z grupy.

Celem Raula Lozano będzie awans do finałów mistrzostw świata we Włoszech w 2010 roku. Do kwalifikacji reprezentacja Niemiec przystąpi w drugim etapie, Polska w trzecim. W rankingu Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) Polska zajmuje siódme, a Niemcy czternaste miejsce.

"Wiadomość o podpisaniu kontraktu niemieckiej federacji z Raulem Lozano jest dość zaskakująca - powiedział były reprezentant Polski Marian Kardas, który w Niemczech grał oraz był trenerem i dobrze zna tamtejsze realia. "Argentyński szkoleniowiec jest pracownikiem stosunkowo drogim i albo spuścił z ceny, albo DVV otrzymał nagły przypływ gotówki".

Nieoficjalnie wiadomo, że Raul Lozano otrzymywał rocznie w Polsce sto tysięcy euro plus premie.

Raul Lozano urodził się 3 września 1956 roku w La Plata. Prowadził m.in. reprezentację Hiszpanii, z którą zdobył srebrny medal na Uniwersjadzie w Japonii. Prowadził ten zespół w igrzyskach w Sydney, z którym zajął dziewiąte miejsce. Trenował czołowe kluby Włoch i Grecji.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj