"Amerykanin to klasowy zawodnik. Teraz mamy naprawdę mocny i fajny zespół" - powiedział Marek Karbarz, wiceprezes Asseco Resovii.

Millar ma 32 lata. W reprezentacji USA zadebiutował w 1999 roku. Największy sukces z reprezentacją odniósł w 2008 roku, zdobywając złoty medal olimpijski. W tym samym roku Amerykanie, wśród których wysoką formą i umiejętnościami błyszczał właśnie Millar, wygrali Ligę Światową.

Nowy nabytek rzeszowskiego klubu przez osiem lat występował w lidze włoskiej Ostatnie dwa sezony spędził w tureckim Belediyesi Stambuł. Z tym zespołem walczył przeciwko rzeszowianom w Lidze Mistrzów w poprzednim sezonie. Był pod wrażeniem atmosfery panującej w hali na Podpromiu.

Millar znajdował się na celowniku rzeszowskiego klubu od kilku miesięcy. Rozmowy na temat przyjścia tego zawodnika do Resovii na pewien czas zostały zawieszone, bo jego oczekiwania finansowe były zbyt wygórowane.

Rzeszowski klub pozyskał wcześniej: Georga Grozera, Mateja Cernica, Tomasza Józefackiego, Rafała Buszka, Michała Baranowicza oraz reprezentantów Polski juniorów - Mateusza Nożewskiego i Tomasza Kowalskiego.