Apetyty kibiców niemieckiej drużyny rozbudziły dwa zwycięstwa nad Brazylią w trzech ostatnich sparingach przed najważniejszą imprezą roku.

Reklama

"Możemy już zapomnieć o przygotowaniach, sparingach, itp. Nadchodzi czas weryfikacji tego wszystkiego, co do tej pory zrobiliśmy. Na starcie wszystkie drużyny są na tym samym pułapie, ale później najważniejsze będą: koncentracja, skupienie i przekonanie o własnej sile. To decydujące czynniki w tak długich i wyczerpujących zawodach" - powiedział Lozano przed wylotem do Triestu, gdzie w pierwszej rundzie rywalizować będą zespoły grupy F.

"To bez wątpienia najsilniejsza i najbardziej wyrównana grupa fazy wstępnej. W każdym meczu możliwy jest każdy rezultat. Siła wszystkich ekip jest porównywalna" - ocenił argentyński szkoleniowiec. Do drużyny Niemiec dołączył już podstawowy zawodnik Georg Grozer, który ze względu na urodziny córki nie wystąpił w ostatnim z meczów towarzyskich z Canarinhos.

"Wróciłem podwójnie naładowany energią. Córeczka mierzy 53 centymetry, waży 2950 gram, ale najważniejsze, że jest zdrowa" - podkreślił młody tata. Niemcy w sobotę zmierzą się z Serbią, w niedzielę z Polską, a w poniedziałek z Kanadą. Trzy najlepsze zespoły awansują do drugiej rundy.