35-letni rozgrywający z reprezentacją swojego kraju zdobył w tym roku brązowy medal igrzysk olimpijskich w Londynie. Później w Katarze wystąpił w turnieju o klubowe mistrzostwo świata. W zespole Al-Arabi Dauha Dante zagrał m.in. przeciwko PGE Skrze, która wygrała z gospodarzami turnieju 3:1. podczas całej imprezy Włoch prezentował się jednak na tyle dobrze, że bełchatowski klub zdecydował się podpisać z nim kontrakt.

Reklama

Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych dotychczasowych osiągnięć w tym sezonie. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że to dopiero początek bardzo długich rozgrywek, w których chcemy walczyć o wysokie cele. Dlatego skorzystaliśmy z możliwości pozyskania bardzo dobrego siatkarza, którego widzieliśmy ostatnio na klubowych mistrzostwach świata w Katarze - wyjaśnił prezes bełchatowskiego klubu Konrad Piechocki.

Dante, który po katarskich mistrzostwach był wolnym zawodnikiem, w przyszłym tygodniu ma się pojawić w Bełchatowie. Będzie już czwartym rozgrywającym, który w tym sezonie wystąpi w barwach PGE Skry. Podstawowym jest obecnie Paweł Woicki, a jego zmiennikiem Słoweniec Dejan Vincic. Na boisku pojawiał się również Łukasz Zugaj.