"+Pita+ nie trzeba nikomu przedstawiać. To wybitny siatkarz, filar reprezentacji Polski, jeden z najlepszych środkowych świata. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że taki zawodnik wzmacnia ONICO i głęboko wierzymy, że pomoże nam w odniesieniu kolejnych sukcesów - nie tylko na parkietach PlusLigi, ale i Ligi Mistrzów, gdzie jego doświadczenie będzie dla nas bezcenne" - podkreślił cytowany w komunikacie prezes i dyrektor sportowy ONICO Warszawa Piotr Gacek.

Reklama

Nowakowski z kolei zaznaczył, że słyszał wiele pozytywnych opinii o stołecznym klubie.

"Miniony sezon pokazał, że to klub walczący o najwyższe cele, a w przyszłym... Mam nadzieję, że pomogę drużynie zaistnieć także w Europie. Możliwość gry w LM była dodatkową zachętą. Poza tym Warszawa leży blisko mojego rodzinnego miasta - Żyrardowa, dzięki czemu mogę się tu czuć bardziej jak w domu" - podsumował doświadczony zawodnik.

Reklama

Na początkowym etapie przygody z siatkówką bronił barw dwóch stołecznych zespołów - Metra, a następnie Legii. W PlusLidze zadebiutował w barwach AZS-u Częstochowa, w którym grał pięć lat. Później przez sześć lat był graczem Asseco Resovii Rzeszów, z którą trzykrotnie zdobył mistrzostwo Polski i dotarł do finału LM. Ostatnie dwa sezony spędził w Gdańsku.

Trefl odejście Nowakowskiego potwierdził w środę, choć w mediach już od pewnego czasu pojawiały się informacje, że środkowy reprezentacji Polski przeniesie się do Warszawy. Z ONICO łączony jest także trener Andrea Anastasi, z którym Nowakowski współpracował w Gdańsku. Stołeczny klub jak na razie nie potwierdził jeszcze tej wiadomości, ale już w styczniu ogłosił, że nie przedłuży kończącej się po sezonie umowy z dotychczasowym szkoleniowcem Stephane'em Antigą.

Reklama

W ONICO Nowakowski będzie najprawdopodobniej tworzył na środku duet z Andrzejem Wroną. Na tej pozycji występować będzie także Jakub Kowalczyk. Niedawno zaś drużynę opuścili dwaj inni środkowi - Jan Nowakowski i Kanadyjczyk Graham Vigrass.