Rywalkami polskiej pary w walce o awans do półfinału będą aktualne mistrzynie świata Kanadyjki Sarah Pavan i Melissa Humana-Parades.

Reklama

Rudol i Miszczuk nie przystąpili do meczu 1/8 finału z amerykańską parą Stafford Slick, William Allen z uwagi na kontuzję jednego z polskich zawodników.

Brzostek i Gromadowska wcześniej wygrały oba mecze w grupie H. Najpierw okazały się lepsze od Szwajcarek Laury Caluori i Dunji Gerson 2:0 (21:19, 32:30), a następnie pokonały Japonki Takemi Nishibori i Ayumi Shiratori 2:1 (16:21, 21:15, 15:11).

Do 1/8 nie zdołały przedrzeć się Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz. W meczach grupowych pokonały Czeszki Martinę Bonnerovą i Martinę Maixnerovą 2:0 (21:13, 21:16) i uległy Austriaczkom Nadine i Teresie Strauss 0:2 (20:22, 18:21). W barażu przegrały z Włoszkami Traballi i Zuccarelli.

Po dwóch porażkach grupowych udział w turnieju zakończyły Martyna Kłoda i Agata Ceynowa. W eliminacjach odpadli natomiast Jakub Szałankiewicz i Miłosz Kruk oraz Mariusz Prudel z Dominikiem Poznańskim (przegrali w decydującej rundzie z Rudolem i Miszczukiem).

Rywalizacja w Kanadzie zakończy się w niedzielę.

Turniej WT w Edmonton ma trzy gwiazdki w pięciostopniowej skali, która jest stosowana do oznaczenia rangi zawodów cyklu.