W ogłoszonej w czwartek "14" są za to niemal wszystkie uczestniczki Ligi Narodów, w której Polki zajęły szóste miejsce. Nową zawodniczką jest Katarzyna Zaroślińska-Król, która dołączyła do reprezentacji po zakończeniu tych rozgrywek. Atakująca Developresu Rzeszów w przeszłości wielokrotnie występowała w drużynie narodowej.

Reklama

Biało-czerwone we wrocławskiej Orbicie zmierzą się z Portoryko (piątek), Tajlandią (sobota) i Serbią (niedziela). Wszystkie spotkania Polek rozpoczną się o godz. 20.30.

Udział w igrzyskach w Tokio zapewni sobie tylko zwycięzca zawodów; pozostali uczestnicy swojej szansy będą szukać w kontynentalnych turniejach kwalifikacyjnych, które odbędą się w przyszłym roku.

Skład reprezentacji siatkarek na interkontynentalny turniej kwalifikacyjny:
rozgrywające: Joanna Wołosz (Imoco Volley Conegliano), Marlena Pleśnierowicz (Chemik Police)
środkowe: Klaudia Alagierska (ŁKS Commercecon Łódź), Zuzanna Efimienko-Młotkowska (Developres Rzeszów), Agnieszka Kąkolewska (Savino Del Bene Scandicci), Kamila Witkowska (Developres Rzeszów)
przyjmujące: Martyna Grajber, Natalia Mędrzyk (obie Chemik Police), Magdalena Stysiak (Savino Del Bene Scandicci)
atakujące: Martyna Łukasik (Chemik Police), Malwina Smarzek-Godek (Zanetti Bergamo), Katarzyna Zaroślińska-Król (DevelopRes Rzeszów)
libero: Paulina Maj-Erwardt (Chemik Police), Maria Stenzel (Grot Budowlani Łódź)