W ogłoszonej w środę "14" znalazło się większość zawodniczek, które na początku sierpnia występowały we Wrocławiu w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Tokio. Jedyną nową siatkarką jest przyjmująca Aleksandra Wójcik, która zastąpiła środkową Witkowską.

Reklama

Jak zaznaczył trener Jacek Nawrocki, w czasie turnieju drużyny będą mogły dokonać tzw. transferu medycznego. Jest on możliwy w przypadku wykluczenia z gry z powodu poważnego urazu podstawowej zawodniczki.

Polskie siatkarki tegoroczne ME zainaugurują w piątek w łódzkiej Atlas Arenie meczem ze Słowenkami. W kolejnych spotkaniach fazy grupowej zmierzą się z debiutującą w imprezie Portugalią (sobota, godz. 20.30) oraz Ukrainą (26.08, godz. 20.30), Belgią (28.08, godz. 17.30) i Włochami (29.08, godz. 20.30). Do 1/8 finału awansują po cztery najlepsze drużyny z każdej z czterech grup. Turniej odbywać się będzie też w Bratysławie, Budapeszcie i Ankarze, która gościć będzie fazę finałową.

Skład reprezentacji siatkarek na ME:

Reklama

rozgrywające: Joanna Wołosz (Imoco Volley Conegliano), Marlena Kowalewska (Chemik Police);

środkowe: Klaudia Alagierska (ŁKS Commercecon Łódź), Zuzanna Efimienko-Młotkowska (Developres Rzeszów), Agnieszka Kąkolewska (Savino Del Bene Scandicci).

Reklama

przyjmujące: Martyna Grajber, Natalia Mędrzyk (obie Chemik Police), Magdalena Stysiak (Savino Del Bene Scandicci), Aleksandra Wójcik (ŁKS Commercecon Łódź).

atakujące: Martyna Łukasik (Chemik Police), Malwina Smarzek-Godek (Zanetti Bergamo), Katarzyna Zaroślińska-Król (Developres Rzeszów);

libero: Paulina Maj-Erwardt (Chemik Police), Maria Stenzel (Grot Budowlani Łódź)