Szkoleniowiec wierzy w swoje byłe podopieczne. Niemczyk uważa, że nasze siatkarki mogą wygrać wszystkie pozostałe mecze w Pucharze Świata. Według trenera biało-czerwone mogą sobie poradzić nawet z Serbkami, czy Włoszkami. "One grają na równym poziomie jak my. Więc dlaczego nie mielibyśmy ich pokonać" - ocenił dla dziennika.pl były trener "Złotek".

Reklama

Jednak nasze zawodniczki jak na razie nie radzą sobie w Japonii. Polki przegrały aż trzy z czterech spotkań. Dlaczego? "Brakuje nam zawodniczek na ławkę rezerwowych. Na turniej pojechały dziewczyny zdrowe i zdolne do gry. Ale brakuje im za to doświadczenia. Mimo tego, trener Bonitta jest częściowo rozgrzeszony. Po prostu miał dużo czasu na przygotowania" - dodał Niemczyk.

Kibice trzymają kciuki za biało-czerwone. Nasze "Złotka" zagrają jeszcze siedem spotkań w Pucharze Świata. Jeśli wszystkie wygrają mogą awansować na igrzyska olimpijskie. "Trzeba walczyć. O zakwalifikowaniu się do Pekinu mogą zadecydować małe punkty. W tym musimy upatrywać nasze szanse. A jak nawet się nie uda, to warto walczyć o punkty rankingowe. Piąte miejsce na turnieju w Japonii daje więcej niż mistrzostwo Europy. A dzięki temu później będzie łatwiej w turniejach kontynentalnym i interkontynentalnym. Jest więc o co grać" - zakończył były selekcjoner Polek.