Polki dobrze rozpoczęły spotkanie. Już na samym początku pierwszego seta osiągnęły przewagę. Na pierwszą przerwę techniczną schodziły, prowadząc 8:4. Rywalki nie radzą sobie z atakami Katarzyny Skowrońskiej i Anny Podolec. Poza tym Dominikanki robią sporo błędów. W efekcie na drugiej przerwie technicznej przewaga Polek wzrosła do 6 punktów (16:10) i było jasne, że ta partia zakończy się zwycięstwem naszej drużyny. Ostatecznie "Złotka" wygrały pierwszego seta 25:14.

Początek drugiej partii był wyrównany. Jednak później Polki uzyskały przewagę. Głównie za sprawą Skowrońskiej, która raz za razem zdobywała punkty. Dzięki temu na pierwszej przerwie technicznej nasze panie prowadziły 8:5. Potem przewaga Polek systematycznie rosła. Gra wyglądała tak samo jak w pierwszym secie. Na drugą przerwę techniczną polska drużyna schodziła z przewagą 8. punktów (16:8). Ten set zakończył się takim samym wynikiem jak pierwszy (25:14).

Trzecia partia to już "dobijanie" przeciwnika. Polki zaczęły od wysokiego prowadzenia 8:2. Na drugiej przerwie technicznej było 16:10 dla Polski. Potem Polki się trochę rozluźniły. W efekcie rywalki zdobyły kilka punktów. Jednak set zakończył się i tak zdecydowanym zwycięstwem naszej drużyny 25:18. Ostatni punkt w meczu zdobyła Katarzyna Skowrońska, która była dziś zdecydowanie najlepszą zawodniczką w naszym zespole.

Dzięki wygranej bardzo dużą liczbą małych punktów (75:46) Polki nadal mają szansę nawet na 5. miejsce w turnieju. Jutro "Złotka" czeka kolejny mecz. Tym razem jednak tak łatwo o wygraną nie będzie. Przeciwniczkami Polek będą Koreanki.