Polki dobrze rozpoczęły spotkanie. Już na samym początku pierwszego seta osiągnęły przewagę. Na pierwszą przerwę techniczną schodziły, prowadząc 8:4. Rywalki nie radzą sobie z atakami Katarzyny Skowrońskiej i Anny Podolec. Poza tym Dominikanki robią sporo błędów. W efekcie na drugiej przerwie technicznej przewaga Polek wzrosła do 6 punktów (16:10) i było jasne, że ta partia zakończy się zwycięstwem naszej drużyny. Ostatecznie "Złotka" wygrały pierwszego seta 25:14.

Początek drugiej partii był wyrównany. Jednak później Polki uzyskały przewagę. Głównie za sprawą Skowrońskiej, która raz za razem zdobywała punkty. Dzięki temu na pierwszej przerwie technicznej nasze panie prowadziły 8:5. Potem przewaga Polek systematycznie rosła. Gra wyglądała tak samo jak w pierwszym secie. Na drugą przerwę techniczną polska drużyna schodziła z przewagą 8. punktów (16:8). Ten set zakończył się takim samym wynikiem jak pierwszy (25:14).

Trzecia partia to już "dobijanie" przeciwnika. Polki zaczęły od wysokiego prowadzenia 8:2. Na drugiej przerwie technicznej było 16:10 dla Polski. Potem Polki się trochę rozluźniły. W efekcie rywalki zdobyły kilka punktów. Jednak set zakończył się i tak zdecydowanym zwycięstwem naszej drużyny 25:18. Ostatni punkt w meczu zdobyła Katarzyna Skowrońska, która była dziś zdecydowanie najlepszą zawodniczką w naszym zespole.

Dzięki wygranej bardzo dużą liczbą małych punktów (75:46) Polki nadal mają szansę nawet na 5. miejsce w turnieju. Jutro "Złotka" czeka kolejny mecz. Tym razem jednak tak łatwo o wygraną nie będzie. Przeciwniczkami Polek będą Koreanki.

9. kolejka Pucharu Świata siatkarek:
Polska - Dominikana 2:0 (25:14, 25:14, 25:18)
Polska: Milena Sadurek (1 punkt), Anna Podolec (6), Małgorzata Glinka-Mogentale (5), Katarzyna Skowrońska-Dolata (17), Eleonora Dziękiewicz (7), Maria Liktoras (4), Mariola Zenik (libero) oraz Milena Rosner, Agata Sawicka
Dominikana: Lisvel Eve (1), Bethania De La Cruz (12), Milagros Cabral (7), Cindy Rondon (9), Karla Echenique (1), Cosiri Rodriguez (5), Carmen Caso (libero) oraz Sidarka Nunez (2), Brenda Castillo, Gina Del Rosario (1), Nuris Arias