W składzie Polek wciąż nieobecna jest atakująca Smarzek, która podobnie jak Stysiak nie grała w LN z powodu problemów zdrowotnych. W maju deklarowała, że będzie do dyspozycji trenera w drugiej części sezonu, ten jednak nie zdecydował się na powołanie jej na najważniejszą imprezę tego lata.

Reklama

W porównaniu z szerokim składem, który rywalizował w LN, w kadrze na pojawiła się jedna nowa zawodniczka - atakująca Monika Gałkowska, która w trakcie minionego sezonu klubowego w lutym przeniosła się z Energi MKS-u Kalisz do włoskiej Perugii.

Obserwowałem Monikę podczas jej gry w Serie A. Uważam, że jej umiejętności mogą być użyteczne dla naszej drużyny. Rozmawiając z nią zobaczyłem, że jest naprawdę zmotywowana do pracy i podjęcia próby stania się częścią naszej drużyny na nadchodzące mistrzostwa świata – powiedział Lavarini cytowany na oficjalnej stronie PZPS.

Przed rozpoczęciem rywalizacji w mundialu szkoleniowiec skreśli z listy jedną siatkarkę.

Reklama

Polki zainaugurują udział w czempionacie 23 września meczem z Chorwacją, który zagrają w holenderskim Arnhem. Następnie wrócą do Polski, gdzie w Gdańsku podejmą reprezentacje Tajlandii, Korei Południowej, Dominikany i Turcji. Kolejna faza mistrzostw odbędzie się w Łodzi i Rotterdamie. Dwa mecze ćwierćfinałowe i jeden z półfinałów przeprowadzone będą w Gliwicach. Finał turnieju zaplanowano na 15 października w Apeldoorn.

Skład reprezentacji Polski siatkarek na MŚ 2022:
rozgrywające: Katarzyna Wenerska, Joanna Wołosz
środkowe: Klaudia Alagierska, Agnieszka Kąkolewska, Anna Stencel, Kamila Witkowska
przyjmujące: Martyna Czyrniańska, Zuzanna Górecka, Martyna Łukasik, Olivia Różański, Weronika Szlagowska
atakujące: Monika Gałkowska, Magdalena Stysiak
libero: Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska