Chiappini dał odpocząć kilku podstawowym zawodniczkom; na boisku nie pojawiły się ani na moment Klaudia Alagierska-Szczepaniak, Paulina Maj-Erwardt i Zuzanna Górecka. Zmienniczki stanęły na wysokości zadania i od początku przejęły inicjatywę. Kierunkowe i precyzyjne zagrywki Kamili Witkowskiej i Valentiny Diouf sprawiły mnóstwo kłopotów przyjmującym drużyny gości i przewaga ŁKS szybko urosła do 10 punktów (16:6).

Reklama

Szkoleniowiec łodzianek sięgnął po kolejne rezerwowe, ale ten manewr okazał się jednak nietrafiony. Siatkarki Tenerife La Laguny wygrały trzy kolejne akcje, dołożyły asa serwisowego i Chiappini musiał z powrotem posłać na boisko Diouf i Robertę Ratzkę. Ponownie pojawienie się obu zawodniczek na parkiecie zadziałało niczym czarodziejska różdżka. Łodzianki szybko odzyskały kontrolę nad spotkaniem, a Witkowska asem zakończyła pierwsza partię.

W kolejnej partii lider Tauron Ligi nie pozwolił sobie już na momenty dekoncentracji czy słabości. Łodzianki bez kłopotów przyjmowały słabe zagrywki przeciwniczek, a Ratzke miała pełny wachlarz możliwości rozegrania. Sporo piłek Brazylijka kierowała do środkowych - Aleksandry Gryki czy Witkowskiej, które praktycznie nie myliły się w ataku. Pod koniec seta Chiappini mógł spokojnie desygnować na boisko siatkarki z rocznika 2004 - Nikolę Krawczyk i Natalię Dróżdż.

Siatkarkom z Teneryfy w końcu udało się zmusić łódzki zespół to większego wysiłku. Na początku trzeciego seta objęły prowadzenie 5:1 i gospodynie dość długo "goniły" wynik. Po skutecznych blokach Gryki na tablicy pojawił się remis 13:13. Wyrównana walka trwała do stanu 18:18, potem ŁKS nie pozostawił rywalkom złudzeń. Spotkanie zakończyła atakiem ze środka Gryka, która zdobyła w sumie 15 punktów i była najskuteczniejszą zawodniczką na boisku.

Reklama

W następnym meczu łodzianki 1 lutego zagrają na wyjeździe z MTV Allianz Stuttgart.

ŁKS Commercecon Łódź – Tenerife La Laguna 3:0 (25:16, 25:14, 25:20)
ŁKS Commercecon Łódź: Roberta Ratzke, Valentina Diouf, Kamila Witkowska, Aleksandra Gryka, Lana Sczuka, Julita Piasecka – Kinga Drabek (libero) – Angelika Gajer, Anastazja Hryszczuk, Natalia Dróżdż, Nikola Krawczyk
Tenerife La Laguna: Patricia Aranda Munoz, Julie Lengweiler, Brooke Kanas, Margaret Ann Wolowicz, Belly Nsungimina, Lisber Arredondo - Patricia Llabres (libero), Elena Aran Claveria

autor: Marcin Pawlicki