Zawodnicy obu drużyn podeszli do rywalizacji z uśmiechem na twarzy, ale nie zapomnieli jednocześnie sportowej zaciętości. Nie zabrakło długich wymian, asów serwisowych i kłótni z sędziami. Pierwszy set, bardzo wyrównany, ostatecznie wygrali, dzięki świetnie serwującemu Finowi grającemu na co dzień w PGE Skrze Bełchatów Janne Heikkenowi, obcokrajowcy.

W drugiej odsłonie meczu dobrze zaprezentował się nie powoływany ostatnio do reprezentacji zawodnik Zaksa Kędzierzyn-Koźle Robert Szczerbaniuk. Mimo wszystko, prowadzeni przez Krzysztofa Stelmacha (Zaksa) i Mariusza Sordyla (AZS UWM Olsztyn) Polacy nie zdołali po słabym początku doprowadzić do wyrównania i przegrali 19:25.

Trzeci set należał do najbardziej wyrównanych. Widać było, że "biało-czerwoni" nie chcą opuszczać hali jako pokonani. Decydujące okazały się momenty po drugiej przerwie technicznej, kiedy z wyniku 16:14 dla zawodników zagranicznych zrobiło się 20:16. Polacy nie byli w stanie nadrobić strat i ostatni set zakończył się rezultatem 25:19 dla obcokrajowców.

Po spotkaniu każdy zawodników został nagrodzony nie tylko oklaskami publiczności, ale także symboliczną statuetką.

Bardzo pozytywnie o rywalizacji i panującej atmosferze wyrażali się zawodnicy. Łukasz Kadziewicz (Trefl Gdańsk) podkreślił, że to "nie chodziło o wynik. Świetnie się bawiłem i po to tu przyjechałem. Jak było widać jesteśmy gościnni dla obcokrajowców, za rok może z nimi powalczymy".

Podobnie wypowiadał Marcin Wika (Asseco Resovia). "Mecz był zorganizowany głównie dla kibiców, a wynik? Przecież ktoś musiał wygrać".

Zawodnicy krajowi - Zawodnicy zagraniczni 0:3 (23:25, 19:25, 19:25)