>>>Tak awansowaliśmy do finału mistrzostw Europy

W sobotnim spotkaniu byliśmy wyraźnie lepsi od rywali. Bułgarzy tylko w drugiej partii sprawili nam problemy. Pierwszy i trzeci set to popis gry biało-czerwonych.

W naszym zespole fantastycznie grali Piotr Gruszka i Bartosz Kurek. Ich ataki co chwila kończyły akcje Polaków.

Polska - Bułgaria 3:0 (25:19, 30:28, 25:20)

I set:

Zaczynamy w składzie: Zagumny, Gruszka, Pliński, Bąkiewicz, Kurek, Możdzonek i Gacek na libero.

Rozpoczeli Bułgarzy. Mocna zagrywka. Pierwszy punkt dla nas. 1:1. Kurek blokuje ale piłka wychodzi w aut. W kolejnej akcji mocny atak Kurka po skosie i mamy drugi punkt. Po chwili jest 2:2.

wychodzimy na prowadzenie po ataku Gruszki. Kurek serwuje w aut. Pliński zdobywa ze środka 4. punkt dla nas. Mamy już dwa oczka przewagi. Todorov uderzył w aut. Pliński marnuje zagrywkę. Świetny atak Bąkiewicza i znów mamy dwa oczka przewagi 6:4.

Na pierwszej przerwie technicznej prowadzimy 8:6. Przesunięta krótka rywali i mają 7. punkt. Pliński zablokowany na środku ale na nasze szczęście piłka ląduje za boiskiem. Gruszka najpierw słabo zaserwował i Bułgarzy łatwo zdobyli punkt. Po chwili gruszka zrehabilitował sie atomowym atakiem. Zagumny fantastycznie rozgrywa a Bąkiewicz skutecznie kończy 11:9.

Nikolov obija nasz blok. Za chwilę taka sama sytuacja i jest remis 11:11. Możdzonek mija blok rywali. Znów prowadzimy. Ten sam zawodnik zdobywa 13. punkt dla Polski.

Kazyieski atakuje w aut. Mamy trzy punkty przewagi. O czas prosi trener rywali. Po wznowieniu gry punkt dla rywali. Nikolov zagrywa w aut. Fantastyczny blok Możdzonka i na drugiej przerwie technicznej prowadzimy 16:12.

Wspaniale gramy po przewie. Zdobywamy dwa punkty z rzędu. Prowadzimy 18:12. Czas dla rywali.

Zagrywa Bąkiewicz. Zły odbiór i mamy piłkę. Kontra... kurek zdobywa 19 punkt. Bąkiewicz w aut. Gruszka uderza w blok rywali ale piłka spada za linią. Mamy 20 punkt.

Dwa punkty z rzędu rywali i przewaga maleje. Jest 20:15 dla Polski. Kurek przedziera się przez blok 21:15. W końcówce seta gramy punkt za punkt. Prowadzimy 23:18.

bułgarzy psuja zagrywkę i mamy piłke setowa. Pierwsza obroniona 24:19. Drugiej okazji nie marnujemy. Możdzonek wygrywa walkę na siatce i wygrywamy pierwszego seta 25:19.

II set:

Zagrywa Gruszka. Pierwszy punkt zdobywa Kurek. Kazyiski przebija sie przez nasz potrójny blok 1:1. Fantastycznie Mozdzonek z krótkiej 2:1. Niestety ten sam zawodnik psuje zagrywkę 2:2. Pliński z krótkiej i 3:2. Bułgarzy obijają nasz blok 3:3. Kurek zablokowany 3:4. Kurek drugi raz z rzędu zablokowany i tracimy juz dwa oczka do rywali.

Kiwka Nikolova i 6:3 dla Bułgarii. Czas dla trenera naszej reprezentacji. Gruszka z drugiej linii obija blok rywali. Kiwka rywali na środek i znów przegrywamy trzema punktami. Po chwili Bułgarzy psują zagrywkę. Zablokowany Pliński i na pierwszej przerwie technicznej przegrywamy 5:8.

Po wznowieniu gry Kurek zdobywa punkt. Kazyiski po rekach naszych blokujących. Bułgarzy psuja zagrywkę. Blok Polaków i juz tylko punkt przewagi rywali 8:9. Kontra Polaków. Kapitalny atak Gruszki i mamy remis 9:9. Czas dla rywali.

mocna zagrywka Bakiewicza, błąd rywali i prowadzimy 10:9. Kolejna zagrywkę jednak Polak marnuje. Zablokowany Gruszka. Po chwili ten zawodnik się rehabilituje. Mamy remis 11:11. As serwisowy Możdzonka! Kiwka rywali niestetry skuteczna. Bułgarzy zagrywają w siatkę.

Bratoev doprowadza do remisu 13:13. kontra rywali i wychodza na prowadzenie 14:13. Pliński z krótkiej i jest remis. Kontra Nikolova i znów przegrywamy.

Bratoev marnuje zagrywkę. Kaziyski po ciasnym skosie i piłka laduje w naszym polu. Na drugiej przerwie technicznej jest 16:15 dla rywali.

Po wznowieniu gry Zhekov blokuje Bąkiewicza. Kurek z drugiej linii tym razem skutecznie. Złe przyjęcie i szybko doprowadzamy do remisu 17:17. Przesunięta krótka rywali kończy się dla nich 18 punktem. bułgarzy psują zagrywkę 18:18.

Bolk Polaków ale piłka wychodzi w aut. Kazyieski serwuje w siatkę. Bułgarzy cudem zdobywają 20. punkt. Natychmiast odpowiadamy skutecznym atakiem Plińskiego. Ananiev uderza w aut i Polacy na prowadzeniu.

Nikolov doprowadza do remisu. Pliński z krótkiej trafia w pole rywali. Kurek psuje zagrywkę 22:22. Guszka atakiem po bloku zdobywa punkt dla biało-czerwonych. Kurek zablokowany i znów remis 23:23. Gruszka znów obija blok rywali 24:23. Mamy piłkę setową. Bułgarzy bronią 24:24. Po ataku Możdzonka znów mamy piłkę setową. Kolejna obroniona przez rywali. Możdzonek zablokowany i to teraz Bułgarzy maja setową. Czas dla naszego szkoleniowca.

Gruszka przełamuje blok i jest remis 26:26. Kurek kapitalnie mija na siatce i znów mamy piłke setową. Po chwili jednka jest remis 27:27. Kurek mocno ale przestrzelił. W kolejnej akcji jednak już się nie myli nasz zawodnik. Blok Kurka i znów jestesmy na prowadzeniu. W nastepnej akcji bułgarzy wpadaja w siatkę i wygrywamy w ten sposób 30:28.

III set:

As serwisowy Kazyiskiego. Ten sam zawodnik posyła kolejna zagrywkę w aut. nikolov i 2:1. Kurek obija blok. Mamy remis 2:2. Blok Zagumnego i wychodzimy na prowadzenie. Kurek uderza daleko w aut. Kolejna zmarnowana zagrywka Bułgarów i 4:3 dla Polski.

Na pierwszej przerwie technicznej jest 8:6 dla Polski. Po wznowieniu gry Bakiewicz psuje zagrywkę. Kontra Polaków i Kurek zdobywa kolejny punkt. Nikolov atakuje w aut. 10:7 dla Polski. Czas dla rywali

Bułgarzy zdobywają dwa punkty z rzędu. Kurek przerywa ich serie fantastycznym atakiem 11:9.

Na drugiej przerwie technicznej prowadzimy 16:11. Błąd Bułgarów i mamy już 6 oczek przewagi. 18:11 po ataku Możdzonka. Kazyiski po bloku zdobywa punkt dla rywali. ale my szybko odpowiadamy skutecznym atakiem. Znów Kazyiski kończy akcję rywali. Przesunięta krótka i 20:13 dla Polski.

Kazyiski przebija sie przez nasz blok. Kurek trafia w sam narożnik. Cztery punkty dzielą nas od finału. Dwa punkty z rzędu dla Bułgarów. Gruszka z prawego skrzydła zdobywa 22 punkt.

Bratoev po prostej trafia w boisko. Zablokowany Pliński. Prowadzimy 22:18. Czas dla naszego trenera.

Po wznowieniu gry 23. punkt zdobywa Gruszka atakiem z drugiej linii. Zhekov kiwa za nasz blok. Bratoev trafia z zagrywki w siatke. Piłka meczowa dla Polaków! Pierwsza obroniona. Kolejna piłka pada naszym łupem i jestesmy w finale mistrzostw europy!!!