Liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata został Austriak Benjamin Raich, który środowe zawody zakończył na 11. miejscu. Dotychczasowy lider, Szwajcar Carlo Janka, w Zagrzebiu nie startował.

Tegoroczne Święto Trzech Króli zapadnie w pamięć 25-letniego Razzoliego, który w Zagrzebiu nie tylko po raz pierwszy w karierze stanął na podium pucharowych zawodów, ale i odniósł zaskakujący triumf. Na półmetku przegrywał o 0,64 z Reinfridem Herbstem. Prowadzący po pierwszym przejeździe Austriak, który wygrał dwa poprzednie slalomy, na początku drugiego popełnił spory błąd, stracił dużo czasu i spadł na piąte miejsce.

Razzoli nie szarżował, ale dzięki spokojnej, pewnej jeździe zajął pierwsze miejsce. "Co za fantastyczny dzień. Doping wspaniałej publiczności niósł mnie do mety. Spełniło się jedno z moich sportowych marzeń" - powiedział na mecie triumfator.

Jedyny Polak - Jakub Ilewicz - nie ukończył pierwszego przejazdu.