Sikora zaczął bieg dość spokojnie, ale już podczas pierwszej wizyty na strzelnicy zaliczył jedno pudło. Na nic już się zdało bezbłędne drugie strzelanie - Polak zajął. W dodatku czas jego biegu również nie należał do najlepszych. Pozostaje trzymać kciuku, by nasz najlepszy biathlonista w pełni wyzdrowiał do kolejnych zawodów Pucharu Świata, które odbędą się w przyszłym tygodniu w Trondheim.

Wygrał Norweg Lars Berger przed swoim rodakiem Ole Einarem Bjoerndalenem. Trzecie miejsce zajął Austriak Christoph Sumann. Wszyscy trzej strzelali bezbłędnie.

W klasyfikacji generalnej PŚ Tomasz Sikora nadal wyprzedza Bjoerndalena, ale już tylko o 2 punkty. Polak prowadzi też w klasyfikacji generalnej sprintu.

Pozostali Polacy zajęli odległe lokaty: Łukasz Szczurek był 74., Krzysztof Pływaczyk - 82., a Adam Kwak 85.