Dziennik Gazeta Prawana logo

Kuzyn polskiego skoczka gra w Legii

13 października 2007, 16:35
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Stochowie to bardzo sportowa rodzina. Kamil to numer dwa w kadrze skoczków narciarskich. Zaraz po Adamie Małyszu. Natomiast Eryk to piłkarz Legii Warszawa. "Jesteśmy braćmi stryjecznymi. Mój tata jest wujkiem taty Kamila" - tłumaczy Eryk. Obaj dopingują się nawzajem.
Piłkarz ma dopiero 16 lat i został zgłoszony do rozgrywek Młodej Ekstraklasy. Raczej nie będzie grał jeszcze w pierwszej lidze, ale już ma za sobą debiut w Legii. "To był przypadek, brakowało ludzi. W tym spotkaniu zagrałem jako defensywny pomocnik, ale mnie ciągnie do przodu. Chciałbym być jak Zinedine Zidane" - przyznaje w rozmowie z "Super Expressem".

Eryk Stoch ma dość oryginalną urodę. "Mama Amelia jest Chinką z Tajwanu, tata Mieczysław polskim góralem, a ja urodziłem się w Japonii, w Tokio. U nas w domu można usłyszeć aż cztery języki: polski, angielski, chiński i japoński. Tyle że z tymi azjatyckimi językami, to u mnie nie najlepiej. Jednak nie można mnie nazwać stuprocentowym góralem, bo na nartach jeździć nie umiem, a i oscypek mi nie smakuje" - śmieje się kuzyn Kamila Stocha.
Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj